Kontakta oss

Vår personal har gedigen erfarenhet från byggnadsplåtsbranschen och hjälper dig gärna med lösningar för dina behov. Tyngdpunkten ligger på flexibilitet, snabbhet och raka besked.

Kontakta oss på Areco Profiles vid förfrågan om priser, tekniska frågor, offerter mm. Skickar du e-post då svarar vårt försäljnings- och supportteam dig inom 24 timmar, eller senast nästa arbetsdag.

Försäljning

Pontus Holgersson
VD
+46 708 95 58 18
pontus.holgersson@areco.se

Maid Kulasin
Försäljningschef Objekt
Sverige
+46 732 36 95 93
maid.kulasin@areco.se

Michael Lindh
Säljare Objekt
Västra Götaland
+46 703 22 69 88
michael.lindh@areco.se

Christer Jansson
Säljare Objekt
Västra Svealand
+46 703 22 06 91
christer.jansson@areco.se

Mats Kreü 
Säljare Objekt
Östra Svealand
+46 707 81 1411
mats.kreu@areco.se

Thomas André
Säljare Bygghandel
+46 706 67 73 54
thomas.andre@areco.se

Joakim Kemphe
Säljare Bygghandel
+46 734 24 54 47
joakim.kemphe@areco.se

Kundsupport

Thomas Adolfsson
Innesäljare/Support
+46 40 698 5126
thomas.adolfsson@areco.se

Lotta Lindstrand
Innesäljare/Support
+46 40 698 5104
lotta.lindstrand@areco.se

Sara Larenholm
Innesäljare/Support
+46 40 698 5103
sara.larenholm@areco.se

Konstruktionsavdelning

Aziza Tashta
Projektingenjör
aziza.tashta@areco.se

Zemir Hamzabegovic
Projektingenjör
zemir.hamzabegovic@areco.se

Nada Ahmed
Projektingenjör
nada.ahmed@areco.se

Produktion & Transport

Mats Lindgren
Produktionschef
+46 701 49 90 55
mats.lindgren@areco.se

Fredrik Hansson
Transport/Logistik
+46 708 16 85 62
fredrik.hansson@areco.se

Robin Nilsson
Transport/Logistik
+46 736 20 27 11
robin.nilsson@areco.se

Kontakt

Huvudkontor:
Vinkelgatan 13
211 24 Malmö

Scroll