Kontakta oss

Vår personal har gedigen erfarenhet från byggnadsplåtsbranschen och hjälper dig gärna med lösningar för dina behov. Tyngdpunkten ligger på flexibilitet, snabbhet och raka besked.

Kontakta oss på Areco Profiles vid förfrågan om priser, tekniska frågor, offerter mm. Skickar du e-post då svarar vårt försäljnings- och supportteam dig inom 24 timmar, eller senast nästa arbetsdag.

Pontus Holgersson
VD
+46 708 95 58 18
pontus.holgersson@areco.se

Peter Widström
Marknadschef/CMO
Sverige & Norge
+46 736 20 27 55
peter.widstrom@areco.se

Försäljning Objekt

Maid Kulasin
Försäljningschef Objekt Sverige
+46 732 36 95 93
maid.kulasin@areco.se

Mats Kreü 
Säljare Objekt
Östra Svealand
+46 707 81 1411
mats.kreu@areco.se

Zemir Hamzabegovic
Säljare Objekt
Östra Götaland
+46 736 20 27 06
zemir.hamzabegovic@areco.se

Thomas Wähling
Säljare Objekt
Västra Svealand
+46 730 48 15 53
thomas.wahling@areco.se

Michael Lindh
Säljare Objekt
Västra Götaland
+46 703 22 69 88
michael.lindh@areco.se

Mikael Boklund
Säljare Objekt
Norrland
+46 707 22 65 30
mikael.boklund@areco.se

Försäljning ÅF & Bygghandel

Janne Svärd
Försäljningschef ÅF
+46 736 20 27 54
janne.svard@areco.se

Stefan Olsson
Säljare ÅF
+46 736 20 27 59
stefan.olsson@areco.se

Joakim Kemphe
Innesälj/Support ÅF
+46 734 24 54 47
joakim.kemphe@areco.se

Thomas André
Försäljningschef Bygghandel Sverige/Norge
+46 706 67 73 54
thomas.andre@areco.se

Calle Åkerberg
Säljare Bygghandel
+46 730 85 01 53
calle.akerberg@areco.se

Patrik Carlen
Säljare Bygghandel
+46 730 59 73 67
patrik.carlen@areco.se

Kundsupport - Ring 0738-07 92 11

Sara Larenholm
Innesäljare/Support
+46 40 698 5103
sara.larenholm@areco.se

Lotta Lindstrand
Innesäljare/Support
+46 40 698 5104
lotta.lindstrand@areco.se

Sandra Dellenlöv
Innesäljare/Support
+46 40 698 5126
sandra.dellenlov@areco.se

Konstruktionsavdelning

Samir Goralija
Projektingenjör
samir.goralija@areco.se

Christopher Hast
Projektingenjör
christopher.hast@areco.se

Ahmed Jonuzi
Projektingenjör
ahmed.jonuzi@areco.se

Jens Poignant
Projektingenjör
jens.poignant@areco.se

Per Gustafsson
Projektingenjör
per.gustafsson@tpksverige.se

Henrik Blom
Projektingenjör
henrik.blom@tpksverige.se

Produktion & Transport

Torbjörn Larsson
Produktionschef
+46 70 569 19 17
torbjorn.larsson@areco.se

Fredrik Hansson
Transport/Logistik
+46 708 16 85 62
fredrik.hansson@areco.se

Robin Nilsson
Transport/Logistik
+46 736 20 27 11
robin.nilsson@areco.se

Thomas Johansson
Produktionsplanerare
+46 736 20 19 59
thomas.johansson@areco.se

Kontakt

Huvudkontor:
Vinkelgatan 13
211 24 Malmö

Scroll