Kontakta oss

Vår personal har gedigen erfarenhet från byggnadsplåtsbranschen och hjälper dig gärna med lösningar för dina behov. Tyngdpunkten ligger på flexibilitet, snabbhet och raka besked.

Kontakta oss på Areco Profiles vid förfrågan om priser, tekniska frågor, offerter mm. Skickar du e-post då svarar vårt försäljnings- och supportteam dig inom 24 timmar, eller senast nästa arbetsdag.

Pontus Holgersson
VD
+46 708 95 58 18
pontus.holgersson@areco.se

Peter Widström
Marknadschef/CMO
Sverige & Norge
+46 736 20 27 55
peter.widstrom@areco.se

Försäljning Objekt

Maid Kulasin
Försäljningschef Objekt Sverige
+46 732 36 95 93
maid.kulasin@areco.se

Mats Kreü 
Säljare Objekt
Östra Svealand
+46 707 81 1411
mats.kreu@areco.se

Mikael Boklund
Säljare Objekt
Östra Götaland
+46 707 22 65 30
mikael.boklund@areco.se

Marcus Eriksson
Säljare Objekt
Västra Svealand
+46 736 20 27 41
marcus.eriksson@areco.se

Michael Lindh
Säljare Objekt
Västra Götaland
+46 703 22 69 88
michael.lindh@areco.se

Försäljning ÅF

Janne Svärd
Försäljningschef ÅF
+46 736 20 27 54
janne.svard@areco.se

Joakim Kemphe
Säljare
+46 734 24 54 47
joakim.kemphe@areco.se

Stefan Olsson
Säljare
+46 736 20 27 59
stefan.olsson@areco.se

Thomas André
Affärsutvecklare Byggvaruhandel
+46 706 67 73 54
thomas.andre@areco.se

Kundsupport

Sara Larenholm
Innesäljare/Support
+46 40 698 5103
sara.larenholm@areco.se

Lotta Lindstrand
Innesäljare/Support
+46 40 698 5104
lotta.lindstrand@areco.se

Konstruktionsavdelning

Aziza Tashta
Projektingenjör
aziza.tashta@areco.se

Zemir Hamzabegovic
Projektingenjör
zemir.hamzabegovic@areco.se

Ahmed Jonuzi
Projektingenjör
ahmed.jonuzi@areco.se

Produktion & Transport

Torbjörn Larsson
Produktionschef
+46 70 569 19 17
torbjorn.larsson@areco.se

Fredrik Hansson
Transport/Logistik
+46 708 16 85 62
fredrik.hansson@areco.se

Robin Nilsson
Transport/Logistik
+46 736 20 27 11
robin.nilsson@areco.se

Kontakt

Huvudkontor:
Vinkelgatan 13
211 24 Malmö

Scroll